O sekretach Ostrowca w książce Rafała Jurkowskiego

Nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn i pod patronatem Radia Ostrowiec kilka dni temu ukazała się książka Rafała Jurkowskiego 'Sekrety Ostrowca i okolic’. To 40 popartych źródłami historii i wydarzeń z Ostrowca i gmin ościennych, w tym również mało znanych faktów z okresu przedwojennego i Polski Ludowej.

– Przypominam tam kilka zapomnianych postaci związanych z historią naszego miasta. Jest kilka epizodów związanych ze sportem, z filmem i powieścią, w których pojawił się Ostrowiec. Są też wątki związane ze skarbami, jakie były odkryte w naszym regionie, wątki kryminalne, zbrodnie, które były głośne, jak na przykład zabójstwo proboszcza w Bałtowie lub policjanta na drodze między Ostrowcem i Opatowem – mówi Rafał Jurkowski, urodzony i związany z miastem pasjonat-regionalista, który na swoim koncie ma już trzy inne tytuły: 'Zapomniane miejsca świętokrzyskie’, a także przewodniki po świętokrzyskich zamkach i pałacach. Do sięgnięcia po 'Sekrety Ostrowca i okolic zachęca także ze względu na bogatą bibliografię. – Jeżeli czytelnika zainteresuje któryś z rozdziałów, może zajrzeć do bibliografii i poszerzyć wiedzę na dany temat, sięgnąć po książki, które są tam wymienione – mówi autor.
Książkę Rafała Jurkowskiego można kupić w księgarniach Odeon w Ostrowcu i Opatowie. Jest dostępna również w sklepach internetowych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia