Dyrektor medyczny szpitala w Ostrowcu zakażony koronawirusem. Jego obowiązki pełni inny lekarz

Doktor Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim zakażony koronawirusem. Jego obowiązki przejął doktor Dariusz Tumulec.

Pozytywny wynik badania doktora Karolika dał dziś rano szybki test przesiewowy. Zakażenie potwierdzić ma jeszcze znacznie dokładniejszy test antygenowy. Od dziś jednak dyrektor Karolik jest już w izolacji domowej, a jego obowiązki zostały powierzone doktorowi Dariuszowi Tumulcowi. – Jest to lekarz bardzo doświadczony, klinicysta, który przez kilka lat pracował w klinice chorób  zakaźnych. Jest ekspertem w chorobach zakaźnych. Niezależnie od tego ma też duże doświadczenie w sprawowaniu funkcji urzędowych. W Ostrowcu już wielokrotnie zastępował dyrektor do spraw medycznych, więc  nie mam żadnych obaw. Szpital jest w dobrych rękach – zaznacza doktor Karolik.
Kwarantanna dyrektora Adama Karolika, jeżeli nie wystąpią u niego poważniejsze objawy zakażenia, potrwa 10 dni. – Test wykonałem w poczuciu odpowiedzialności za pracę szpitala i zdrowie kolegów i pacjentów, bo miałem lekkie objawy podobne do przeziębienia. Czuję się dobrze – informuje.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia