Od października obowiązuje nowa stawka za wodę

żródło: pixabay.com

Od 10 października obowiązuje nowa stawka za wodę, ustalona przez państwową spółkę Wody Polskie. W związku z tym ostrowczanie otrzymują teraz zawiadomienia ze spółdzielni i od innych zarządców budynków wielorodzinnych, o zmianie opłat od listopada.

– Nie są to jakieś nagłe i niepodziewane informacje. Mieszkańcy, taką informację o zmianie opłat za wodę, mogli już mieć w 2018 roku. Od tamtej pory obowiązuje nas 3-letnia taryfa, która na nasz wniosek została zatwierdzona przez Wody Polskie – mówi Artur Łakomiec, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu. Dodaje, że to już ostatnia regulacja tej taryfy. Dotychczas mieszkańcy płacili nieco ponad 3,90 zł netto za 1 m sześcienny dostarczanej wody i 5,30 zł za 1 m sześcienny odprowadzanych ścieków. Obecna stawka za 1 m sześcienny wody wyniesie 39 groszy więcej , a za 1 m sześcienny ścieków – 49 groszy, co łącznie daje kwotę 10,08 zł. – W porównaniu do naszych sąsiednich, porównywalnej wielkości miast, jest to jedna z najniższych stawek za wodę i odbiór ścieków – podkreśla prezes Łakomiec.

Średnio gospodarstwo domowe w Ostrowcu zużywa miesięcznie około 8-9 metrów sześciennych wody, co w skali roku daje około 100 metrów sześciennych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia