Oddziały wewnętrzne szpitala wznawiają działalność. Oddział rehabilitacyjny zawieszony

Oddział Rehabilitacji ostrowieckiego szpitala zawiesza działalność z powodu braków kadrowych w całej lecznicy, a jego personel został przekierowany na inne oddziały. Za to oba oddziały wewnętrzne szpitala zostały ponownie uruchomione.

– Oddział Wewnętrzny II dedykowany jest pacjentom chorym na COVID-19, a Wewnętrzny I pozostałym. Na początku miało być na odwrót, ale okazało się, że duża część pacjentów dializowanych jest zakażonych koronawirusem – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor Andrzej Gruza.
Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu brakuje około 150 osób z personelu, który albo przebywa na kwarantannie, albo na zwolnieniach.
Doktor Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych dodał, że od piątku funkcjonuje osobny oddział dla pacjentów covidowych. – Zapełnił się w ciągu 3 godzin – podkreślił.
– Jest to oddział z 17 łóżkami, w pełni zabezpieczony, uzbrojony w śluzy. Wszystkie łóżka wyposażone są w stanowiska do tlenoterapii, a także jest możliwość podłączenia tam respiratorów i urządzeń służących do monitorowania pacjentów – tłumaczył dyrektor Karolik.
Oddział covidowy mieści się w pawilonie obok głównego budynku lecznicy. W całym szpitalu obecnie przebywa 58 pacjentów chorych na COVID-19.
Podczas konferencji dyrekcja lecznicy przypomniała także o punkcie pobrań wymazów, który mieści się w namiocie przed szpitalem. Wymazy do testów na koronawirusa pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia