Code Week 2020 w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ostrowcu

Już po raz trzeci Przedszkole Publiczne nr 5 z Ostrowca przystąpiło do największej społecznej inicjatywy w Europie pod nazwą Code Week 2020,  realizowanej w dniach od 10 do 26 października, a skierowanej do wszystkich placówek, które rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem.

– 'Code Week 2020′ to inicjatywa, w ramach której promujemy wśród najmłodszych kształtowanie kreatywności, twórczego rozwiązywania problemów i współpracę w zespole poprzez programowanie i kodowanie z wykorzystaniem technologi informatycznych–mówi Jolanta Jeruzal, dyrektor przedszkola nr 5.

Maluchy w wieku przedszkolnym są z natury ciekawe świata, chcą działać i doświadczać, codziennie w przedszkolnych salach czeka na nie wiele ekscytujących zajęć w ramach realizacji założeń programowych Code Week 2020. Dzieci pod czujnym okiem pań nauczycielek bawią się zdobywając podstawowe kompetencje cyfrowe. Nauczycielki wykorzystują specjalne aplikacje, które zachęcają dzieci do podejmowania nowych wyzwań, wytrwałego dążenia do celu, kreatywnego i twórczego działania. Dzieci w grupach starszych bawią się i uczą z wykorzystaniem robotów Photon, Bee-Boot, Blue –Boot i ozobotów. Dzieci młodsze pracują z dzwonkami muzycznymi, matą Kolor Piano, kubeczkami i puzzlami do kodowania. Takie formy aktywności sprawiają maluchom wiele radości i dają satysfakcję z osiągniętego celu. Z wypiekami na twarzy realizują postawione im cele z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
Wydarzenie „Code Week 2020” wpisuje się w realizację ogólnopolskiego programu ,,Kodowanie na Dywanie – Uczymy Dzieci Programować’’.

/marsz/

Ważne wydarzenia