Kolejna szkoła w powiecie ostrowieckim pracuje w trybie hybrydowym

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Ćmielowie w niedzielę otrzymała informację o zakażeniu koronawirusem u nauczyciela wuefu.
– Od poniedziałku cztery klasy są na nauczaniu zdalnym i tak będzie do końca tygodnia. Reszta klas jest w nauczaniu stacjonarnym – mówi Izabela Praga, dyrektor placówki. Wyjaśnia, że na kwarantannie jest łącznie trzech nauczycieli, w tym żona zakażonego wuefisty, która także pracuje w szkole – wynik jej testu był ujemny – a także drugi nauczyciel wychowania fizycznego.
Przypomnijmy, że w sobotę w Katolickim Zespole Edukacyjnym zakażenie potwierdzono u nauczyciela, a w Liceum Ogólnokształcącym nr I imienia Stanisława Staszica u ucznia.
Placówki, w porozumieniu z sanepidem, od razu wdrożyły procedury bezpieczeństwa. Uczniowie klasy objętej kwarantanną w 'katoliku’ uczyć będą się w domu do końca tygodnia. Jeżeli u nikogo nie wystąpią niepokojące objawy wrócą do szkoły w następny poniedziałek. Pozostałe klasy uczą się stacjonarnie.
W tym tygodniu zdalnie uczyć się będą również uczniowie jednej z klas trzecich w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica. Tam zakażenie potwierdzono u ucznia, który w szkole nie był od 9 października. Uczeń kwarantanną objęty był do niedzieli, a decyzję o przejściu na naukę zdalną do końca tego tygodnia podjęto dla bezpieczeństwa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia