Najlepsi nauczyciele z Ostrowca nagrodzeni przez starostę i prezydenta

W cieniu pandemii koronawirusa świętują dziś nauczyciele. Nie odbyły się zaplanowane na wczoraj uroczystości wojewódzkie, podczas których wręczone miały zostać odznaczenia państwowe i resortowe, krzyże zasługi za osiągnięcia, medale za długoletnią służbę. Skromnie dziś przebiegną uroczystości zorganizowane przez starostwo powiatowe i gminę Ostrowiec, ale zarówno starosta i zarząd powiatu, jak i prezydent wręczyli swoje nagrody dla pedagogów osiągających największe sukcesy.

Starosta ostrowiecki takich nagród przyznała 17. Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji w powiecie w rozmowie z Radiem Ostrowiec podkreśla, że czas epidemii jest szczególnie trudny dla pedagogów, którzy z dnia na dzień musieli przejść w zdalny system nauczania w ubiegłym roku, a teraz codziennie obawiają się o zdrowie swoje i swoich podopiecznych. –  W tym dniu dziękuję wszystkim nauczycielom za ich codzienną pracę i trud włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Wszystkim nauczycielom należy życzyć samych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia i uznania ciężkiej pracy przez uczniów, rodziców i rządzących, by docenili i wreszcie godnie wynagrodzili te wszystkie wysiłki – mówi.

Aż 40 nauczycieli nagrodził z kolei prezydent Jarosław Górczyński. – Pragnę wyrazić szacunek i wdzięczność za Państwa odpowiedzialną pracę, którą wykonujecie z pasją i zaangażowaniem. Mam przyjemność potwierdzić, że  w naszych szkołach pracuje wielu nauczycieli wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, którzy w życiu swoich uczniów pełnią rolę autorytetów i przewodników – składał życzenia prezydent Górczyński.
Podczas uroczystości w mieście pamiątkowymi listami i grwaertonami uhonorowani zostali też emerytowani dyrektorzy szkół podstawowych nr 1 i 7, Jagoda Dadia i Rozalia Machnicka. Za lata współpracy prezydent Górczyński wręczył też pamiątkowy grawerton emerytowanemu kanclerzowi Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, Józefowi Tyburczemu.
Nowy termin uroczystości organizowanej przez kuratora oświaty nie został jeszcze wyznaczony. Wiadomo, że odznaczenia zostały przyznane grupie kilkudziesięciu nauczycieli z Ostrowca.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia