Miasto znów wesprze finansowo szpital. Dziś sesje w mieście i powiecie

O 14 w Ostrowieckim Browarze Kultury rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.Tuż po niej obradować będą radni powiatowi.

W porządku obrad radnych miejskich między innymi wręczenie Pracowni Architektonicznej Studio-A oraz firmie MTM-Budownictwo, czyli wykonawcy Ostrowieckiego Browaru Kultury – statuetki za główną nagrodę w konkursie 'Modernizacja Roku 2019′, jaką prezydent miasta odebrał przed trzema tygodniami na gali finałowej w Warszawie. – To taki symboliczny gest z naszej strony, żeby te statuetki przekazać uroczyście, bo naprawdę mamy piękny obiekt, którym możemy się pochwalić, i który będzie służył długie lata mieszkańcom Ostrowca i mam nadzieję nie tylko Ostrowca – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Radni zdecydują też, czy gmina udzieli powiatowi ostrowieckiemu pomocy finansowej w kwocie 100 tysięcy złotych dla szpitala. – Chcemy chociaż w taki symboliczny sposób wesprzeć kolejny raz szpital w tym roku, rozumiejąc potrzeby szpitala i mieszkańców – mówi prezydent Górczyński. Dzięki wsparciu gminy jeszcze w tym roku wyremontowany ma zostać hol i główna klatka szpitala z odświeżeniem zlokalizowanych tam sklepików.
Powiat te środki chce natychmiast wprowadzić do budżetu, razem z pozyskaną z rezerwy budżetu państwa dotacją w wysokości 1 miliona złotych na zakupy sprzętu. Radni powiatowy zbiorą się w tym celu na sesji o 15.30. – Spieszy nam się, bo te zakupy muszą być zrealizowane do końca roku, a jest już połowa października. Do budżetu wprowadzamy też nowe zadanie. Chodzi o termomodernizację budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej – mówi starosta Marzena Dębniak. Wyjaśnia, że termomodernizację DPSu przy ulicy Grabowieckiej planują wykonać do końca 2022 roku za 3 miliony złotych z udziałem środków zewnętrznych, o które zamierzają się ubiegać.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia