Wracają ograniczenia w pracy inkasentów

żródło: pixabay.com

W związku z wprowadzeniem w Polsce żółtej strefy inkasenci, którzy na co dzień zajmują się spisywaniem bieżącego zużycia wody w gminie Bodzechów, ponownie jak w okresie wiosennym, podczas kwarantanny, będą mieli ograniczony zakres swojej działalności.

– Inkasent nie będzie wchodził do domu, zaczeka na zewnątrz budynku. Poprosi o podanie stanu wodomierza. Następnie wystawi fakturę, ale nie będzie przyjmował płatności – ani gotówkowych, tak jak to był poprzednio, ani kartą. Podobnie będzie wyglądała sprawa w przypadku wywozu nieczystości płynnych. Będziemy dostarczać faktury klientom, którzy zamówili u nas taką usługę, z zaznaczonym numerem konta – informuje Witold Ciepliński, kierownik działu gospodarki komunalnej w gminie. Dodaje, że kasy w urzędzie gminy oraz w Szewnie będą normalnie obsługiwały mieszkańców.

Przypomina również, że stan liczników można podać przez telefon, ale można to też zrobić przez stronę internetową i do tego zachęca. Jak mówi, wiele osób dzwoni, bo chce podać bieżące zużycie, ale przez to blokuje się telefon do wydziału. Dlatego najlepszym sposobem jest uzupełnianie danych za pośrednictwem strony internetowej urzędu – zaznacza.

– Chcemy zabezpieczyć zarówno mieszkańców, jak i siebie. Transmisja koronawirusa jest na takim poziomie, że nie trudno o zakażenie. My, jako referat, dostarczamy wodę dla mieszkańców i odbieramy ścieki. Sami też się tak zorganizujemy, żeby stosować pracę naprzemienną, tak aby zabezpieczyć załogę, abyśmy mieli jak obsługiwać naszą infrastrukturę. Po prostu obawiamy się sytuacji, gdyby kwarantanna uniemożliwiła nam pracę – podkreśla kierownik Ciepliński.

Przypomnijmy, że na terenie gminy znajdują się cztery ujęcia i cztery przepompownie wody oraz ponad sześćdziesiąt przepompowni w przypadku ścieków. W referacie gospodarki komunalnej zatrudnionych jest około trzydziestu osób, z czego troje to inkasenci. Warto dodać, że wydział ten zajmuje się jeszcze m.in. dowozem niepełnosprawnych dzieci do szkół czy zarządzaniem zasobami komunalnymi. Dlatego pracownicy tego referatu muszą szczególnie uważać na ewentualne zakażenia i kwarantannę.

Zmiany w organizacji pracy w tym wydziale wejdą w życie od środy, 14 października.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia