Profilaktyczne testy pracowników DPS na Grabowieckiej

Dziś około 80 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu przejdzie testy na obecność koronawirusa.

Badania, w ramach projektu 'Bezpieczna przyszłość’ nie obejmują jednak swoim zakresem pracujących w placówce pielęgniarek. – Są one objęte programem z NFZ, na którego podpisanie oczekuję. Badamy dzisiaj pozostały personel. To już nasze trzecie badania. Wcześniej realizowaliśmy wymazy na zlecenie wojewody świętokrzyskiego. Potem otrzymaliśmy testy kasetkowe, które miesiąc temu wykonywaliśmy a teraz kolejne wymazy – mówi Karolina Nowak, dyrektor DPS-u na Grabowieckiej. Dodaje, że dzisiejsze próbki zostaną pobrane z nosogardzieli, który jest bardziej czuły. – Nie mamy chorych pracowników, nie mamy żadnych objawów, ale mamy bardzo dużo starszych podopiecznych, schorowanych osób. To jest dom dla osób somatycznie chorych, dlatego musimy się regularnie badać – podkreśla dyrektor Nowak.

Tymczasem są już wyniki wszystkich pobranych badań od pensjonariuszy i pracowników DPS na os. Słonecznym, po tym jak koronawirusa potwierdzono u 7 pracowników tej placówki. Spośród wszystkich pobranych wymazów tylko jeden okazał się być pozytywny. Chodzi o pensjonariusza, który został skierowany do izolatki. Pozostali nie są zakażeni.

/paw/

Ważne wydarzenia