Segregować odpady pomaga w Ostrowcu specjalna aplikacja

Od kilku dni na stronie segreguj.um.ostrowiec.pl działa aplikacja, która ma pomóc poprawnie segregować odpady. Po wpisaniu w pasku wyszukiwarki nazwy odpadu, wyświetlona zostaje informacja o tym do którego z koszy należy go wyrzucić. Baza danych zawiera już ponad 4 tysiące haseł i ma być powiększana w razie potrzeby.

– Jeżeli ktoś ma jeszcze propozycję produktów, które mogą zasilić tę aplikację, może z pozycji strony internetowej przesłać do nas informację na ten temat – mówi Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca i zapowiada, że przygotują podobną aplikację na urządzenia mobilne. – Chcemy zrobić taką aplikację dedykowaną mieszkańcom Ostrowa, w której dodtakowo będzie można sprawdzić na przykład termin odbioru odpadów – wyjaśnia.
Aplikacja ta ma być dostępna w pierwszej kolejności dla telefonów na systemie android w pierwszym kwartale przyszłego roku. Później możliwość jej ściągnięcia będą mieli użytkownicy iOS.
Nowe narzędzie do dyspozycji będą wkrótce mieli też urzędnicy. Ma pomóc wyłapać mieszkańców, którzy są poza systemem gospodarowania odpadów, bo nie złożyli deklaracji śmieciowej i nie oddają ich firmie odpowiedzialnej za wywóz. Pozwoli ona także wyłapać przypadki zaniżania liczby osób w gospodarstwie domowym. – Wiemy, że mieszkańców miasta, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, mamy około 68 tysięcy, zaś złożonych deklaracji mamy około 54 tysięcy, więc brakuje nam około 14 tysięcy – wyjaśnia wiceprezydent Smoliński.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia