Wieczór z poezją Wojciecha Sochy

Wczoraj w sali Ostrowieckiego Browaru Kultury odbył się wieczór autorski  Wojciecha Sochy.

Podczas spotkania z miłośnikami poezji, Wojtek zaprezentował swój najnowszy tomik zatytułowany tak samo jak jego audycja w Radiu Ostrowiec, czyli 'Synkopa Słowa’.
Autora podczas wczorajszego wydarzenia wspierali koledzy z klubu literackiego, rodzina, znajomi i koledzy z pracy. Wieczór prowadziła Aneta Pierścińska – Maruszewska, prezes klubu. Pytany przez nią dlaczego unika określania siebie mianem artysty Wojtek Socha odpowiadał, że to dlatego, iż nie jest 'producentem’ wierszy. Nie tworzy regularnie jak inni poeci, a pisze zwykle pod wpływem impulsu, nagłego skojarzenia.
Wiceprezydent Piotr Dasios gratulował autorowi determinacji przy wydawaniu tomiku, a przede wszystkim audycji 'Synkopa słowa’. – Każdy poniedziałkowy wieczór niesie ukojenie po często szybkim, nerwowym dniu. Utwory prezentowane przez Wojtka Sochę w tej audycji skłaniają do refleksji, zastanowienia, złapania dystansu. Bardzo się cieszę, że w Ostrowcu mamy nasze radio, takie gdzie można posłuchać ambitnych audycji.
Podczas wczorajszej promocji Wojtek Socha nie tylko opowiadał o swojej twórczości, ale także śpiewał. Towarzyszył mu jego przyjaciel, kompozytor i muzyk Szymon Pocheć.Wspierała go także żona Grażyna i córka Karolina.
Wojtek Socha także jest członkiem klubu Literackiego 'Aspekt’, pisze wiersze i krótkie formy opowiadań, komponuje muzykę do własnych tekstów. W Radiu Ostrowiec jest autorem audycji „Synkopa słowa”, „Szafa gra”, a wspólnie z Jackiem Biedą „Muzyki nie-dzieli’.
/marsz/

Ważne wydarzenia