Nowy sprzęt do wypożyczalni trafił w ręce MOPS

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim wspomógł powstałą w sierpniu tego roku wypożyczalnię sprzętu dla osób niepełnosprawnych.
Dariusz Wierzbiński, Starszy Cechu podkreślał, że udało się uzbierać około 2000 złotych, dzięki czemu do uruchomionej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej trafił zróżnicowany asortyment, który dziś został przekazany pracownikom MOPS-u.
– Na ręce dyrektor Salwerowicz przekazujemy materace, laski, balkoniki, termometry oraz ciśnieniomierze – mówił.
Dyrektor Małgorzata Salwerowicz podkreślała a, że zainteresowanie bezpłatną wypożyczalnią stale rośnie, a taka pomoc jest nieoceniona. Dodawała, że dzięki darczyńcom mogą prowadzić dodatkową działalność, taką właśnie jak wypożyczalnia, która wspiera seniorów w trudnych sytuacjach.
– Pierwszym partnerem MOPSu w tej akcji była Grupa Pałasz, ale zgłaszały się też do nas osoby prywatne, które mówiły jaki sprzęt mogą przekazać lub pytały, jaki jest potrzebny – tłumaczyła.
Więcej informacji na temat wypożyczania sprzętu znajdziemy na stronie internetowej MOPSu, pracownicy odpowiadają także na pytania telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia