Śmiertelny wypadek w Rudce

KPP Ostrowiec Św.

Wczoraj wieczorem na DK nr 9 pomiędzy Kunowem a Ostrowem Św. doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Jedna osoba poniosła w nim śmierć. Droga była przez parę godzin całkowicie zablokowana.

– Kierowca osobowego Fiata, 25-letni mieszkaniec Kunowa jadąc w kierunku Ostrowca Św. prawdopodobnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd dostawczy marki Opel, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Stąporków – mówi asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W wyniku tego zdarzenia 25-letni kierowca osobówki zmarł na miejscu. 37-latkowi, który prowadził dostawczaka nic się nie stało.

Sprawą zajmuje się teraz ostrowiecka prokuratura. Śledczy zabezpieczyli pojazdy i ślady, które pozwolą na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku w Rudce.

Policjanci apelują, aby nie szarżować na drogach, szczególnie teraz w okresie jesiennym, gdy jest ślisko. – Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska nawierzchnia jezdni również nie sprzyja kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są również leżące na jezdni liście i w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć. Prosimy, aby kierowcy zmienili technikę jazdy – podkreśla rzecznik i przypomina, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od innych uczestników ruchu drogowego to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia