OffMania RC i duże emocje w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym już w ten weekend

To będzie już trzecia edycja OffManii RC, imprezy dla miłośników zdalnie sterowanych modeli aut na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Odbędzie się w najbliższy weekend. – To wydarzenie jest jak Bałtowskie Bezdroża w skali 1:10 – zapowiada jej organizator Błażej Nenoks.

-Nie lubimy tego nazywać zawodami, ale jest to najbliższe określenie. Jest to zabawa dla wszystkich, którzy lubią się bawić modelami zdalnie sterowanymi, tak zwanymi przeprawowymi, czyli małymi replikami dużych samochodów terenowych. Zapraszamy też ludzi, którzy nigdy czegoś takiego nie widzieli, żeby przyszli i zobaczyli jak ta rywalizacja przebiega na trasach – dodaje.

Taras z różnymi przeszkodami i klas modeli samochodów będzie pięć. – Są to modele elektryczne. Osiągają około 50 cm długości. Nie są to zwykłe zabawki, jakie możemy kupić w markecie. Potrafią bardzo duże.  Pokonają błoto, prawie pionową ścianę. To też zależy od tego, jak zbudujemy taki samochód, czy będzie  on bardziej realistyczny, odwzorowujący prawdziwą terenówkę, czy bardziej extrimowy, z którym możemy zrobić prawie wszystko – zachęca Błażej Nenoks.

W ubiegłym roku w wydarzeniu udział wzięło 185 zawodników z 8 krajów świata, w tym również ze Stanów Zjednoczonych. W tym roku, przez pandemię koronawirusa zgłoszeń jest nieco mniej. – Ukraina nie może przyjechać, Węgrzy nie mogą przyjechać, Austria się waha. Jest 140 kierowców, ale w większości to będą Polacy tym razem – mówi Sandra Frej, współorganizatorka imprezy. Zapewnia jednak, że widowisko zapewni kibicom mocne emocje.

Rywalizację w piątek będzie można oglądać w godzinach 9-12 na torze Jura Parku, w sobotę od 10 do 17 na terenie całego kompleksu, a w niedzielę od 11 do 14.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia