Trwa remont ulicy Wardyńskiego. Kiedy Piwna?

Postęp robót na ulicy Wardyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zaawansowany, a droga powinna być skończona jeszcze w tym roku – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Krzysztof Kowalski, prezes spółki podkreśla, że chcieliby większość, a w miarę możliwości wszystkie prace, wykonać przy sprzyjającej pogodzie.
Dodaje, że ilość zadań w przypadku tego remontu jest duża.
– Zakres robót obejmuje między innymi remont nawierzchni, czyli sfrezowanie i ułożenie nowej warstwy nawierzchni na długości od wjazdu do Ostrowieckiego Browaru Kultury, a kończąc na skrzyżowaniu z ulicami Denkowską i Głogowskiego – tłymaczy.
Oprócz tego wymieniony zostanie chodnik i krawężniki na granitowe. Pojawią się też nowe nawierzchnie zjazdów do posesji. Przewidziano doświetlenia przejść dla pieszych, a także wymianę oświetlenia, na nowoczesne LED-owe. Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ulicy Piwnej.
– Jest to krótki odcinek o długości około 100 metrów i wąski, szerokość jezdni to około 3,5 metra. Zakres robót będzie podobny jak w przypadku Wardyńskiego, czyli między innymi wymiana nawierzchni, chodników i krawężników- wyjaśnia prezes Kowalski.
Wartość robót w przypadku tych dwóch odcinków to blisko 2 miliony złotych, a inwestycję dofinansowano ze środków programu 'Fundusz Dróg Samorządowych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia