Jazz wraca do Ostrowieckiego Browaru Kultury

źródło zdjęcia: Youtube

Wydarzenia muzyczne wracają do wnętrza Ostrowieckiego Browaru Kultury. Tym samym, jak mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, powraca zapoczątkowany w ubiegłym roku cykl koncertów jazzowych. Pierwszy z nich odbędzie się już 25 września.


– Zawita do nas doskonały projekt muzyczny jakim jest Key2Drums na początek. Będziemy starać się organizować podobne wydarzenia cyklicznie, co tydzień a kulminacją będą „Zaduszki Jazzowe” – zapowiada.
Dyrektor Kowalczyk podkreśla, że z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń, organizatorzy nie będą mogli wykorzystywać pełnej pojemności sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury.
– Koncerty będą bardzo kameralne, maksymalnie spotkamy się w gronie 60, może 70 osób – tłumaczy. A standardowa pojemność tej sali w zależności od rozstawienia krzeseł to maksymalnie 130 miejsc. Miejskie Centrum Kultury zapowiada, że w związku z ograniczoną liczbą miejsc nie będzie podnosić cen biletów na koncerty jazzowe i będą one oscylować w granicach 10 zł.
Przypomnijmy, że obecnie koncerty odbywają się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. W najbliższą sobotę odbędą się 1. urodziny kawiarni Zamiana Klimatu podczas których wystąpi wokalistka i performerka Katarzyna Jaźnicka z zespołem.
Tydzień później, 26 września wystąpi Jutuber, czyli muzyczne wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, współpracującego z takimi artystami jak Stanisław Soyka czy Borys Lankosz.
Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w browarze znajdziemy na stronach internetowych instytucji OBK.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia