W Bałtowie powstają niezwykłe rzeźby

Dziś w Bałtowie rozpoczyna się czterodniowy plener rzeźbiarski. Monika Pękala, kierownik marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego podkreśla, że tego typu wydarzenie organizują po raz pierwszy i będzie ono niezwykle widowiskowe.

– Sześć osób za pomocą pił motorowych, będzie formowało ogromne kłody drewna do finalnych kształtów rzeźb. Obserwowanie rzeźbiarzy już od pierwszych chwil jest niezwykłym przeżyciem, ponieważ prace zaczynają się wśród huku pił, w sobotę będzie widać już finalne kształty rzeźb, a w niedziele artyści będą dopieszczać detale – wyjaśnia.
Efektem tych prac będą wielkogabarytowe figury związane z atrakcjami Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Widowisko odbywać się będzie za Zajazdem Przystocze w godzinach od 10:00 do 18:00.
Wydarzenie wpisuje się w trwające w Bałtowie Święta Dyni, podczas którego turyści – w szczególności Ci najmłodsi – mogą liczyć na różne warsztaty między innymi pszczelarskie, kreatywne oraz kulinarne, zabawy z animatorami oraz questing, czyli wspólne poszukiwanie skarbów połączone z rozwiązywaniem zagadek.
Więcej o wydarzeniu oraz o Święcie Dyni znajdziemy w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej kompleksu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia