Projekt OM, czyli Ornette i Motyl zagrali przed ostrowiecką publicznością

Choć wakacje się skończyły, kawiarnia Zmiana Klimatu wykorzystuje ostatnie ciepłe dni lata i organizuje na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury różne wydarzenia artystyczne.

Nie inaczej było w zeszłą sobotę, gdy na scenie mogliśmy zobaczyć OM, czyli projekt muzyczny Grzegorza 'Ornette’ Stępnia, muzyka silnie związanego z Ostrowcem Świętokrzyskim i wieloletniego basisty 'Oddziału Zamkniętego’ i Marka 'Motyla’ Motylskiego, perkusisty, który od wielu lat współpracuje z Ornettem. Projektu OM mogliśmy posłuchać po raz pierwszy, ponieważ panowie nigdy wcześniej w takiej firmie nie występowali.
Już przed koncertem Grzegorz Stępień i Marek Motylski zapowiadali, że będzie można posłuchać szerokiego wachlarza gatunków muzycznych – od bluesa, przez rock aż do drum’n’bass. Muzycy podkreślali, że z Ostrowcem Świętokrzyskim zawsze byli i będą silnie związani.
– Tu stawialiśmy pierwsze kroki jako artyści, to dzięki MCKowi, dzięki współpracy z Andrzejem Chochołem nasze ścieżki potoczyły się w takim a nie innym kierunku i zawsze występowanie przed publicznością Ostrowca będzie wywoływało u nas tremę – mówili.
Oprócz 'eksperymentów’ muzycznych mogliśmy posłuchać też znanych i lubianych utworów z repertuaru Ornetta jak i innych wykonawców. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 widzów, a Radio Ostrowiec było jego partnerem medialnym.

/bart/

Ważne wydarzenia