Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Republiki Ostrowieckiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przechodzi do kolejnego etapu remontu ulicy Sandomierskiej. Od jutra (11 września) rozpocznie się wymiana nawierzchni na Rondzie Republiki Ostrowieckiej.

W związku z tym konieczne było wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Remont ronda podzielony został na trzy etapy. W każdym z nich zamykany będzie odcinek ronda między dwoma wlotami, a na pozostałej części ronda, na którą skierowany zostanie objazd, nie będzie obowiązywał ruch okrężny. Otwartym dla ruchu fragmentem ronda będziemy jeździć tymczasowo w obu kierunkach, stąd GDDKiA apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie, które będzie się zmieniać w miarę postępu robót. W pierwszym etapie prac na rondzie zamknięty zostanie odcinek drogi nr 9 relacji Rzeszów – Radom. Wykonawca zastrzega jednak, że terminy wprowadzania poszczególnych etapów zmian organizacji ruchu mogą ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi.
Przypomnijmy, że remont ulicy Sandomierskiej rozpoczął się 25 sierpnia. Zakres robót na ponad kilometrowych odcinku wraz z Rondem Republiki Ostrowieckiej obejmuje wymianę nawierzchni, wykonanie nowego oznakowania, naprawę odwodnienia i remont chodników.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia