Nowa maskotka Ćmielowa otworzyła w Domu Kultury wyremontowaną salę taneczną

fot.: www.cmielow.pl

Od ubiegłego piątku uczestnicy zajęć prowadzonych w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie mają do dyspozycji wyremontowaną salę taneczną, zwaną lustrzaną. W otwarciu uczestniczyła nowa maskotka miasta, Pan Imbryczek.

Za szesnaście i pół tysiąca złotych z budżetu gminy udało się wymienić na nowe wszystkie lustra, wycyklinować i odnowić posadzki oraz wykonać tzw. naciągany sufit, dzięki czemu pomieszczenie ma lepszą akustykę. – Taka inwestycja pozwala nam wzbogać ofertę zajęć – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor domu kultury. – Sala będzie wykorzystywana praktycznie na co dzień, ale została wyremontowana z myślą o naszej grupie tanecznej, którą prowadzi pan Dawid Bidziński. Są już tam prowadzone lekcje muzyki, gry na saksofonie. Otrzymujemy też pytania o możliwość wynajęcia tej sali pod potrzeby zajęć komercyjnych, jak na przykład zumba – dodaje.
Podczas skromnej uroczystości otwarcia sali po raz pierwszy zaprezentowano nową maskotkę miasta – Pana Imbryczka. Projekt uszytego kostiumu stworzyła Zuzanna Misiek. Jej pomysł wygrał w konkursie na 'Koncepcję Jubileuszowej Maskotki Ćmielowskiej z okazji 515-lecia Nadania Praw Miejskich”. Sam konkurs został rozstrzygnięty w maju tego roku.

/mag/

Ważne wydarzenia