Galeria Van Rij pokaże rzeźby Pawła Orłowskiego

Po ostatniej bardzo dobrze przyjętej ekspozycji 'Olbiński/Olbiński. Metamorfozy’ Galeriia Van Rij zaprasza do postindustrialnych przestrzeni Fabryki Porcelany AS Ćmielów na wystawę Pawła Orłowskiego, rzeźbiarza, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wernisaż wystawy retrospektywnej Pawła Orłowskiego odbędzie się w sobotę 12 września, a same prace będą prezentowane zarówno w pomieszczeniach galerii, jak i na dziedzińcu. – Ideą takiej retrospektywnej, czyli całościowej chęci pokazania twórczości Pawła Orłowskiego było to, aby zaprezentować bardzo dużo prac. Od początku zakładaliśmy, że pokażemy je także na dziedzińcu, bo ta twórczość jest też taka, że powinna znajdować swoje miejsce w przestrzeni miejskiej. Oczywiste jest też, że obecna sytuacja związana z pandemią bardziej składania do tego, żeby otwarcie wystawy zrobić na otwartej przestrzeni, czyli w bardzo bezpiecznych warunkach – mówi Katarzyna Rij, dyrektor Galerii van Rij i kuratorka wystawy.

Złoży się na nią kilkadziesiąt rzeźb powstałych w ciągu ostatnich dwudziestu lat. – Paweł Orłowski jest artystą krakowskim, miał swoje zagraniczne sukcesy. W zeszłym roku jego prace były na przykład prezentowane na Art Miami Basel w Stanach Zjednoczonych. jest to artysta, który balansuje na granicy tradycji i współczesności. Bardzo ciekawe jest to, jak nie chcąc się odciąć od takiego klasycznego ujęcia motywów znanych z historii sztuki sięga do współczesności, do robotyki, mechaniki, takiej bardzo dużej surowości – dodaje Katarzyna Rij.
Artysta jest laureatem nagród i wyróżnień polskich oraz międzynarodowych przeglądów sztuki. Brał udział w ponad 50 projektach artystycznych, w tym wystawach i sympozjach w Polsce, w Europie i na świecie.
Wernisaż  w sobotę 12 września jest otwarty, jednak organizatorzy proszą o zgłoszenie swojej obecności mailem lub przez Facebooka Galerii van Rij. Wystawę będzie można oglądać do marca przyszłego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia