Marcin Sasal nie będzie trenować piłkarzy KSZO

Marcin Sasal został odsunięty od trenowania drużyny KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Funkcję trenerów przejęli Bartłomiej Grzelak i Janusz Jojko.

Taką decyzję podjął dziś zarząd. Sebastian Mazur, dyrektor sportowy KSZO informuje, że o decyzji przesądziła przegrana 0:1 z Podhalem Nowy Targ w ostatnią niedzielę.
– Wszyscy wiemy jakie mamy wyniki, na którym jesteśmy miejscu w tabeli. Mieliśmy grać o wyższe cele, a na ten moment jesteśmy w czerwonej latarni, czyli w strefie spadkowej – tłumaczy.
Zespół KSZO po 6. kolejkach znajduje się 18. miejscu w tabeli. Dyrektor Mazur podkreśla jednak, że drużyna wciąż ma ambicje walczyć o upragniony awans do II ligi.
– Nigdy nie było tak, że coś po kilku kolejkach było przesądzone. Piłka jest cały czas w grze, ale kolokwialnie powiem, że ta „stodoła zaczęła płonąć” i trzeba było ten pożar ugasić – mówi.
W czwartek mamy poznać nowego trenera drużyny. Dziś zarząd ma podjąć rozmowy z potencjalnymi kandydatami.
Jak się dowiadujemy, zarząd KSZO nie zwolnił trenera tylko odsunął, ponieważ Marcin Sasal ma podpisany z KSZO kontrakt do czerwca 2021. Jego rozwiązanie byłoby kosztowne. Klub chce z nim negocjować warunki odejścia.
A najbliższy, środowy mecz z Wólczanką Wólką Pełkińską drużyna KSZO rozegra pod przewodnictwem duetu Grzelak – Jojko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia