Zgoda na kupno 7 hektarów zajęła ostrowieckim radnym rekordowe… 4 minuty

Dokładnie 4 minuty – tyle trwała poniedziałkowa nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której radni jednogłośnie podjęli decyzję o wydaniu zgody na nabycie prawa do użytkowania wieczystego działki o powierzchni blisko 7 hektarów przy ul. Świętokrzyskiej.

Teren ten należy obecnie do Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Chodzi o nieruchomości graniczące z ogródkami działkowymi przy ul. Żeromskiego.
– Mamy dobre doświadczenia związane z rewitalizowaniem różnych terenów na terenie miasta. To jest dobry teren i mamy nadzieję, że uda się go uporządkować – mówił na sesji prezydent Jarosław Górczyński.
Dzięki temu miasto będzie mogło powiększyć obecne ogródki działkowe przy ulicy Żeromskiego i przejąć utrzymanie dróg wewnętrznych.
– Ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem pokazały, że ogródki działkowe budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców i rozchodzą się jak ciepłe bułeczki – tłumaczy prezydent Górczyński.
Podkreśla jednak, że poszerzenie terenów rekreacyjnych miasta to tylko jeden z pomysłów na wykorzystanie tego terenu, a ostateczną decyzję samorządu w tej sprawie mamy poznać pod koniec października, gdy zakończy się procedura przejęcia gruntu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia