Sensacja przy Świętokrzyskiej !!! KSZO pokonał Wisłę Kraków w Pucharze Polski

KSZO 1929 Ostrowiec Św. pokonał w sobotnim spotkaniu 1/32 Pucharu Polski Wisłę Kraków 2:1. Gospodarze, choć przegrywali od 55 minuty 0:1, zdołali odwrócić losy meczu i strzelić utytułowanemu rywalowi dwie bramki.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Białej Gwiazdy, ale podopieczni trenera Artura Skowronka nie mogli udokumentować swojej przewagi bramką. Okazję seryjnie marnowali Rafał Boguski, Maciej Sadlok czy Aleksander Buksa. Mecz przybrał na dramaturgii pod koniec pierwszej odsłony, gdy trener KSZO-Marcin Sasal dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za podważanie decyzji arbitra i resztę spotkania spędził na trybunach. Wisła objęła prowadzenie w 55 minucie gry a wynik meczu otworzył Chuca. Ambitnie grający gospodarze nie załamali się straconą bramką wręcz przeciwnie, zaczęli częściej prowadzić grę na połowie ekstraklasowego rywala co przyniosło efekt w 68 minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Robert Majewski i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Gdy wydawało się, że losy tej potyczki nie rozstrzygną się w regulaminowym czasie, do piłki w polu karnym doszedł Szymon Stanisławski i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości zapewniając tym samym awans KSZO do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski. KSZO wspierany przez cały mecz przez ostrowieckich kibiców odniósł zwycięstwo 2:1 nad trzynastokrotnym mistrzem Polski, a stadion przy Świętokrzyskiej eksplodował radością.