Samorząd Bodzechowa pracuje nad strategią rozwoju gminy. Mieszkańcy mogą zabrać głos

żródło: pixabay.com

Samorząd Bodzechowa przygotowuje się do opracowania Strategii Rozwoju Gminy oraz Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych do 2027 roku.

Urzędnicy pytają mieszkańców o to jak oceniają jakość życia na terenie gminy, a także o to, co należy zmienić czy poprawić. Liczą na jak największy odzew z ich strony. – W tym roku kończą się Strategie Rozwoju Gminy a także Program Rozwiązywania Problemów Społecznych. Postanowiliśmy skorzystać z głosu mieszkańców, bo są to dokumenty, z których to właśnie mieszkańcy będą najbardziej korzystać. My, jako pracownicy urzędu, będziemy wykonywali te zadania, które zostaną zapisane w strategii – mówi Robert Burda, kierownik Referatu Obywatelsko – Gospodarczego i podkreśla, że opinie mieszkańców są bardzo ważne, bo pozwolą dopasować kierunki rozwoju do oczekiwań mieszkańców.

Ankietę można wypełnić nie tylko w wersji papierowej ale także elektronicznie przez stronę internetową urzędy gminy. – Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Pod koniec formularza zostawione jest puste miejsce na pomysły mieszkańców – dodaje Robert Burda.
Ankietę będzie można wypełniać do połowy września. Następnie, najpóźniej do końca roku, samorząd Bodzechowa stworzy kompleksowy plan Strategii Rozwoju Gminy, który przedstawi na pierwszej sesji w 2021 roku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia