Ostrowczanie mogą skorzystać z bezpłatnych badań

żródło: pixabay.com

Jeszcze dziś i jutro (11 i 12 sierpnia) mieszkańcy osiedli Ogrody, Stawki i osiedla Złotej Jesieni będą mogli zapisać się na bezpłatne badania w ramach organizowanej 22 sierpnia 'Soboty ze zdrowiem’. Tym razem będą to badania kardiologiczne – mówi Joanna Pikus, radna Rady Miasta oraz organizatorka Soboty ze zdrowiem.

– Chcielibyśmy przebadać wszystkich mieszkańców Ostrowca, ponieważ wiemy jak trudno w dobie koronawirusa dostać się do lekarza, a jeszcze trudniej dostać skierowanie na badania. Nasza „Sobota ze zdrowiem” skierowana jest do pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub dla osób, które chcą wykonać tą profilaktykę kardiologiczną. Będziemy wykonywać badania cholesterolu całkowitego – HDL i LDL, trójglicerydy. To jest cały taki lipidogram. Badanie to jest bardzo ważne. Wydaje nam się, że w sytuacji zwiększającej się liczby pacjentów w szpitalach z powodu chorób serca, krążenia, to badanie jest adekwatne do oczekiwań i potrzeb mieszkańców – dodaje Joanna Pikus i podkreśla, że nie ma limitu miejsc, ale na badania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 605-064-746. Dzwonić można dziś do 12:30 i jutro w godzinach od 10 do 12:30.
– Zmieniliśmy formułę naszej akcji. Dtychczas badania były wykonywane podczas białej soboty. W roku w związku z epidemią, będziemy wydawali skierowania do ambulatorium Dilab. Mieszkańcy będą mogli wykonać takie badania w dogodnym dla siebie terminie – wyjaśnia.

Vouchery będą wydawane 22 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia Eldorado przy parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia