Gra terenowa – poznaj Ostrowiec i historię Żydów w czasie wojny

Ostrowieckie Stowarzyszenie 'Pozytywni Zakręceni’ zaprasza mieszkańców Ostrowca oraz powiatu ostrowieckiego do udziału w grze terenowej pod hasłem (Nie)Pełnosprawni. Będzie ona dotyczyła historii miasta oraz Żydów w okresie II Wojny Światowej.

– Chcemy zintegrować nasze lokalne społeczeństwo, szczególnie osoby z niepełnosprawnościami – mówi Paulina Wabik, koordynatorka zabawy. – Chcemy wyciągnąć te osoby z domu, żeby się trochę ruszyły. Głównie chodzi o osoby głuche i niedosłyszące, to one mają być kapitanami drużyn i to one mają przewodzić całej grze. Ma to na celu tak jakby rozbudzić taką nić porozumienia pomiędzy osobami głuchymi czy niedosłyszącymi a osobami normalnie słyszącymi. Ale oczywiście w zabawie może wziąc udział każdy mieszkaniec – podkreśla.

Gra odbędzie się w sobotę 22 sierpnia. – Startujemy z Cukrowni Częstocice o godzinie 9-tej w kierunku centrum miasta. Na terenie Ostrowca rozmieszczone będą punkty, które najbardziej kojarzą się z historią miasta i Żydów w czasie II Wojny Światowej. Uczestnicy zabawy powinni zarezerwować sobie tak około 5-6 godzin – tłumaczy Paulina Wabik i dodaje, że w zabawie może wziąć udział maksymalnie 80 osób, dlatego osoby zainteresowane muszą się zapisać. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy os.pozytywni@gmail.com lub w ZDZ przy Furmańskiej 5 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Zwieńczeniem zabawy w terenie będzie wspólne ognisko, które odbędzie się na terenie szkoły podstawowej w Częstocicach. Organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz napoje.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia