Miej wypływ na rozwój miasta i wypełnij „Kartę Pomysłów”

Jeszcze przez tydzień mieszkańcy Ostrowca mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące rozwoju kultury, oświaty, sportu, infrastruktury, przedsiębiorczości i szeroko rozumianego rozwoju miasta. Propozycjami można się dzielić do 13 sierpnia poprzez przygotowaną przez urząd miasta Kartę Pomysłów.

– Chcemy zachęcić mieszkańców, aby wzięli udział w konsultacjach. Chodzi o naszą wspólną przestrzeń, w której żyjemy – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Każdy głos jest ważny, każdy pomysł jest istotny i nad każdym warto się pochylić i zastanowić. Dlatego zachęcam, aby być aktywnym i wziąć udział w konsultacjach – dodaje.

Papierową kartę można wypełnić w kilku miejscach na terenie Ostrowca – bezpośrednio w urzędzie miasta, w siedzibie biblioteki w Ostrowieckim Browarze Kultury a także w budynku MOSIR-u przy Mickiewicza. Dziś specjalny namiot, w którym można także wypełnić Kartę Pomysłów stanął na Targowisku Miejskim, bo miastu zależy na tym, by jak najwięcej osób wzięło udział w tych konsultacjach. – Zwracamy się do naszych mieszkańców, aby skorzystali z tej okazji i ujawnili swoje pomysły, poprzez stronę internetową czy wypełniając kartę na jednym ze zbliżających się miejskich wydarzeń. Punkt konsultacyjny na targowisku będzie dostępny jeszcze w najbliższą sobotę.

Zgłaszanie propozycji przez samych mieszkańców to kolejny etap konsultacji, które są potrzebne do stworzenia 'Programu Rozwoju Lokalnego’, a ten jest niezbędny, by starać się o pozyskanie ponad 42 mln. zł z funduszy norweskich.

Decyzje co do przyznania grantów samorządom zapadną pod koniec tego roku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia