Trwają remonty w ostrowieckich szkołach

żródło: pixabay.com

W ostrowieckich szkołach i przedszkolach trwają prace remontowo-konserwatorskie. Jeśli uczniowie od września wrócą do normalnej nauki w klasach to w 'jedynce’ przy ulicy Trzeciaków zastaną nowe wnętrza biblioteki.

– Odnowiona została także szatnia oraz klatka schodowa – mówi Renata Olszańska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1. Dodaje, że w części sportowej budynku prowadzony jest remont wentylacji. – To jest taki duży remont na około 105 tysięcy złotych. Natomiast w budynku przy ulicy Sienkiewicza odbywają się drobne prace, które mają na celu przygotowanie szkoły na powitanie uczniów. Mam nadzieję, że będzie to 1 września – dodaje.

Remonty w obu budynkach szkoły wymusiły obowiązujące przepisy. – W obu szkołach, czyli i przy Trzeciaków i przy Sienkiewicza, odbyła się kontrola NIK-u. Po tej kontroli i kontroli sanepidu okazało się, że w obu przypadkach trzeba wykonać prawidłowo funkcjonującą wentylację w blokach sportowych i ciągach komunikacyjnych. Remont instalacji na Trzeciaków musiał się odbyć do końca tego roku. W przyszłym roku analogiczna sytuacja będzie dotyczyła gmachu przy Sienkiewicza – tłumaczy i podkreśla, że takie kontrole odbywają się cyklicznie w wielu placówkach oświatowych. W tym roku nowa wentylacja pojawi się także w szkole podstawowej nr 3 przy ulicy Niskiej.

Miasto na remonty podległych placówek oświatowych przeznaczy w tym roku około 350 tysięcy złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia