Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w Ostrowcu

żródło: pixabay.com

Tegoroczni absolwenci podstawówek poznali w piątek wyniki egzaminu ósmoklasistów. W całym kraju egzamin zdawało 343 tys. uczniów, w województwie świętokrzyskim ponad 10 tys. Uczniowie tradycyjnie najsłabiej poradzili sobie z matematyką, a najlepiej z językiem polskim oraz angielskim.

Świętokrzyscy uczniowie język polski zdali na poziomie 58,55 proc., tymczasem w 2019 roku było to 63,48 proc. Rok do roku lepiej w Świętokrzyskiem wypadła matematyka, która na poziomie wojewódzkim osiągnęła wynik 45,82 proc., a przed rokiem 44 proc. Za rozwiązanie zadań z języka angielskiego świętokrzyscy ósmoklasiści uzyskali średnio 52,41 proc. To o 2 punkty procentowe mniej od średniej krajowej, która wynosi w tym roku 54 proc.

W Ostrowcu egzamin zdawało w tym roku ponad 550 uczniów. Jeśli spojrzeć na język polski to ich średni wynik wyniósł 57,11 proc. Test z matematyki ostrowieccy ósmoklasiści rozwiązali uzyskując średnio 44,03 proc. punktów. Wynik z języka angielskiego to 57,71 proc.

Najlepiej spośród wszystkich placówek spisali się uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego uzyskując pierwsze miejsce w rankingu z liczbą 250 punktów.
– W naszej szkole egzamin wypadł bardzo ładnie. Nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki. Z języka polskiego średnio 80 procent, z matematyki 77 procent a z języka angielskiego 93 procent. Jestem bardzo dumna ze swoich uczniów i ich nauczycieli. Wykonali oni kawał ciężkiej pracy, również pracy zdalnej. Trzeba też podkreślić, że ten rok był wyjątkowo trudny dla tegorocznych ósmoklasistów. Jestem bardzo szczęśliwa, że nasza szkoła tworzy przestrzeń dla dobrej edukacji, co rokrocznie potwierdzają wyniki egzaminów – mówi Kinga Wnuk, dyrektor placówki.

Jeśli chodzi o gminne placówki na terenie Ostrowca to w rozliczeniu ogólnym najlepiej spisali się uczniowie szkoły podstawowej nr 1 – uzyskując 187,56 punktów procentowych. – W porównaniu do średnich gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych jesteśmy wszędzie powyżej tych średnich. Także wyniki są ładne – mówi dyrektor Renata Olszańska. Dodam, że uczniowie tej szkoły spośród szkół gminnych osiągnęli najwyższy wynik w mieście z języka angielskiego, uzyskując 76,01 proc. To o 18 punktów procentowych więcej niż wynik świętokrzyskich absolwentów podstawówek. Najwyższe wyniki cząstkowe z języka polskiego i matematyki uzyskali uczniowie ze szkoły nr 5 uzyskując 63,16 procent z polskiego i 53,18 z matematyki.

Uzyskane wyniki z egzaminu będą decydować o tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Przypomnijmy, że do jutra – 4 sierpnia – ósmoklasiści mają czas na dostarczenie zaświadczenia o wynikach do wybranych przez siebie szkół. Listy przyjętych uczniów podane zostaną 12 sierpnia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia