Pielgrzymka diecezji sandomierskiej w cieniu koronawirusa

Nietypową formę będzie miała 37. piesza pielgrzymka diecezji sandomierskiej. Wymusza to sytuacja epidemiczna i wciąż zagrażający koronawirus. Drogę z Sandomierza na Jasną Górę od 4 do 12 sierpnia pielgrzymi pokonają na raty – w formule sztafety.

– W kolejne dni będą pielgrzymowali przedstawiciele poszczególnych grup, które w poprzednich latach pielgrzymowali samodzielnie. 4 sierpnia wyruszy grupa sandomierska z Katedry Sandomierskiej i to ona pokona pierwszy etap trasy. Pielgrzymkę zainauguruje msza święta, której będzie przewodniczył biskup sandomierski ks. Krzysztof Nitkiewicz – mówi ks. Tomasz Lis, rzecznik prasowy diecezji sandomierskiej. Piechurom z Ostrowca przypada w tej pielgrzymkowej sztafecie ostatni etap 12 sierpnia z Olsztyna do Częstochowy. Będą uczestniczyć we mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej jako reprezentanci całej diecezji. – Podczas trwania pielgrzymki w sanktuariach maryjnych w diecezji i wielu parafiach będą się odbywały tzw. duchowe pielgrzymowania. Wieczorem będą organizowane czuwania modlitewne w łączności z pielgrzymami, którzy będą na trasie – dodaje ks. Lis.
W Ostrowcu zapisy na pielgrzymkę prowadzone będą 2 i 3 sierpnia w sali Michael przy parafii św. Michała Archanioła i pod kościołem Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu w godzinach 17.30 – 19.00. Należy pojawić się z wypełnionymi kartami uczestnictwa i wywiadu epidemiologicznego. Wzory są dostępne na stronie 'Pieszej pielgrzymki z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę’ na facebooku.
Koszt pielgrzymki wraz z transportem do Olsztyna to 75 zł. Dla tych którzy chcą dojechać własnym transportem to 30 zł.
Dodajmy, że każdy z pielgrzymów będzie podczas marszu zobowiązany do zakrywania ust i nosa. Zostanie mu też zmierzona temperatura.

/mag/

Ważne wydarzenia