Zwrot akcyzy za paliwo dla rolników. Mija czas na zebranie faktur

żródło: pixabay.com

Nieco ponad tydzień został rolnikom na zebranie faktur potwierdzających zakup oleju napędowego za ostanie półrocze. Wraz z początkiem sierpnia rozpocznie się nabór wniosków o dopłatę do paliwa przez rolników. Faktury potwierdzające zakup paliwa mogą pochodzić z okresu od 1 lutego do 31 lipca 2020 r.

– W tym roku początek miesiąca przypada w sobotę, więc wnioski o zwrot akcyzy za paliwo będzie można składać od 3 sierpnia – informuje Małgorzata Wiatr, inspektor ds. wymiaru podatku z Urzędu Gminy w Bodzechowie. – O zwrot podatku akcyzowego zużywanego paliwa do produkcji rolnej może ubiegać się producent rolny, czyli osoba fizyczna czy prawna, która posiada takie gospodarstwo. Są to użytki rolne o powierzchni przekraczającej 1 ha fizyczny lub 1 ha przeliczeniowy.

W roku 2020 taki limit zwrotu wynosi 100 litrów na 1 ha użytków rolnych. Za każdy zakupiony litr paliwa limit dopłaty wynosi 1 zł – mówi inspektor Wiatr. Zatem za 1 ha w ramach rocznego limitu do użytków rolnych rolnikowi przysługuje zwrot w wysokości 100 zł. Rolnicy mogą także wnioskować o zwrot podatku w odniesieniu do bydła. – Ten limit roczny jest powiększany i za każdą dużą jednostkę przeliczeniową bydła przysługuje dodatkowo 30 litrów – dodaje Małgorzata Wiatr.

Nabór wniosków potrwa do 31 sierpnia. Pieniądze w ramach zwrotu podatku akcyzowego za paliwo rolnicze będą wypłacane w październiku przelewem na podany przez rolnika rachunek bankowy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia