Zarzut zabójstwa dla Daniela K. Swoją ofiarę miał pobić na śmierć

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 20-latka, którego ciało znaleziono w niedzielę na łąkach za kościołem pw. Miłosierdzia Bożego między ulicami Polną a Denkowską w Ostrowcu. Jest też zarzut zabójstwa dla 21-letniego Daniela K. jednej z trzech osób zatrzymanych przez policję w tej sprawie.

– Ustalenia poczynione między innymi w oparciu o przesłuchania świadków, wyniki oględzin na miejscu zdarzenia, a także wstępne wyniki sekcji zwłok dały podstawę do przedstawienia 21-letniemu Danielowi K. zarzutu zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany był już w przeszłości karany i odbył karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu – mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Dodaje, że przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, ale były one sprzeczne z ustaleniami śledczych.
Z zebranego materiału dowodowego wynika, że Daniel K. zadał ofierze serię uderzeń pięściami i nogami w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, powodując liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które doprowadziły do śmierci.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu, który prowadzi postępowanie skierował wczoraj do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze dziś.
Pozostałe dwie zatrzymane osoby, po przesłuchaniu ich w charakterze świadków, zostały zwolnione do domu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia