Nowe Piaski skończone!

Nowy, niemal 400. metrowy odcinek ulicy Nowe Piaski w Ostrowcu został oddany do użytku. Firma Drog-bud zakończyła inwestycję miesiąc przed czasem.

Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński opowiadał, co w ramach remontu udało się wykonać.
– Zakres robót obejmował wybudowanie całkowicie nowej ulicy z chodnikiem, ścieżką rowerową i z zatoką. Co ciekawe, w ramach inwestycji nie zabrakło małej architektury i zieleni miejskiej. Wykonano infrastrukturę oraz oświetlenie – wymienia.
Koszt drogi to blisko 1 milion 700 tysięcy złotych, z czego ponad milion to dofinansowane z 'Funduszu Dróg Samorządowych’. Prezydent Górczyński podkreślił, że to ważny odcinek dla obecnych, ale też przyszłych mieszkańców Kolonii Robotniczej.
– Głównie jest to istotny odcinek dla tych, którzy tu mieszkają. Jest to skrót do szpitala, bo teraz będzie można dojechać z kilku stron. Przy okazji wzrasta wartość nieruchomości, za tym pojawią się nowi inwestorzy, ta okolica będzie całkowicie się zmieniać – wyjaśnia.
Anna Adamczyk z Rady Osiedla Kolonia Robotnicza podkreślała, że była to droga długo wyczekiwana i dodawała, że osiedle w ostatnich latach zmienia się nie do poznania
– W radzie osiedlowej pracuje już czwartą kadencję i tyle właśnie czasu ubiegaliśmy się o budowę tej drogi. Wreszcie się udało, tak samo jak kilka innych inwestycji długoterminowych, na przykład świetlica osiedlowa, budowa dróg czy budowa i upiększanie ronda – wylicza.
Warto podkreślić, że na ulicy Nowe Piaski po raz pierwszy w Ostrowcu zastosowano interaktywne przejście dla pieszych.
– Są czujniki ruchu, są kocie łapki wmontowane bezpośrednio w nawierzchnię, które sygnalizują kierowcy, że pieszy znajduje się w obrębie przejścia – tłumaczył Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej.  Zapowiedział, że takie interaktywne przejścia będą pojawiać się również na innych ulicach w Ostrowcu.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia