Po wielu latach wyczekiwania ulica Skała w Ćmielowie wyremontowana

Po wielu latach wyczekiwania – w Ćmielowie oddano dziś do użytku wyremontowaną ulicę Skała. To kolejny, liczący 1200 metrów odcinek drogi powiatowej, który zyskał nową nawierzchnię dzięki współpracy gminy, powiatu ostrowieckiego i dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Droga jest naprawdę dobrze wykonana. Jej remont nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa gminy Ćmielów. Razem wspólnie można więcej wykonać. to jest kolejny odcinek w tej gminie, który udało się zrobić dzięki takiej współpracy pomiędzy samorządami i dzięki zrozumieniu swojej wspólnej sytuacji – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa podkreślała, że od wielu lat słyszała od mieszkańców o potrzebie remontu tej drogi. Mówiła, że nie było to łatwe zadanie dla gminy, ze względu na jego wysokie koszty. – Wkład własny za zgodną radnych jest naprawdę spory, bo wynosi ponad 180 tysięcy. Oszczędzaliśmy, wyciągnęliśmy te środki na mirę naszego budżetu. Szukaliśmy tych pieniędzy, aby ta inwestycja była wykonana. Dziś mamy wspólny sukces – mówiła.

Przypomnijmy, że ulica Skała to ważny odcinek, który stanowi łącznik pomiędzy Ćmielowem, a Borownią, czy Podgrodziem. Remont kosztował ponad 500 tysięcy, z czego 50 procent zostało pokryte z Funduszu Dróg Samorządowych.

W przyszłości wyremontowany jeszcze zostanie stary odcinek drogi wojewódzkiej nr 755, również z rządowych funduszy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia