Rewitalizacja parku na osiedlu Spółdzielców dobiega końca

Najpóźniej pod koniec września zakończą się prace budowlane w parku na osiedlu Spółdzielców w Ostrowcu. Trzeci, ostatni etap jego rewitalizacji pochłonie 240 tysięcy złotych, a wartość całej inwestycji to prawie milion złotych.

– Na terenie starego boiska do koszykówki zerwana została już nawierzchnia. Położony zostanie nowy asfalt, a na nim wykonana zostanie strefa gier w postaci specjalnie naklejanych plansz z masy termoplastycznej. Ustawionych na terenie całego parku zostanie także 48 nowych ławek. Dostawione będą też nowe urządzenia fitness – mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która realizuje zadanie razem z Gminą Ostrowiec dzięki dotacji unijnej w wysokości 60 procent wartości inwestycji.
Przypomnijmy, że w pierwszym etapie w 2018 roku starą, nieczynną fontannę zastąpiła nowoczesna o płaskiej powierzchni z płyt granitowych z podświetlanymi dyszami. Wokół fontanny ułożono nawierzchnię z kostki granitowej, zamontowano nowe ławki, wyremontowano chodniki i alejki spacerowe. Wykonano tez nowe nasadzenia roślin, drzew i krzewów ozdobnych. W ubiegłym roku zdemontowane zostały stare urządzenia zabawowe i pojawiły się dwa place zabaw z bezpieczną nawierzchnią i urządzeniami edukacyjnymi.
Warto podkreślić, że park przyciąga nie tylko mieszkańców okolicznych bloków, ale też sąsiednich osiedli.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia