Wkrótce rozpocznie się budowa nowej drogi

Za około trzy tygodnie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się jedna z największych i najdroższych inwestycji drogowych przed jaką stoi lokalny samorząd. Mowa o budowie łącznika między ulicami Furmańską i Chrzanowskiego.

Koszt budowy, która ma potrwać około 2 lat, to blisko 17 milionów złotych. Prezydent Jarosław Górczyński mówi, że przed wykonawcą stoi trudne zadanie.
– Wykonawca musi liczyć się z wieloma utrudnieniami i dużym skomplikowaniem prac ze względu na podmokły teren. Przypomnę, że to pradolina rzeki Kamiennej i do wywiezienia jest ogromna ilość ziemi, a do nawiezienia kruszywa oraz wymiana gruntu na głębokości od 1,5 do 2 metrów – tłumaczy.
Dodał, że 'namiastkę’ tego, co czeka wykonawcę łącznika widzimy przy okazji innej inwestycji, gdzie budowana jest droga łącząca ulicę Furmańską z ulicą Denkowską.
Tam wykonawca – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu  musiało przy budowie zastosować specjalne wzmocnienia w związku z podmokłym terenem.
– Pracują tam potężne koparki i fadromy by wywieźć ogromną ilość ziemi. Chylę czoła przed pracownikami firmy MPRD, bo byłem świadkiem jak fadroma na tym zboczu się ślizgała, a to najcięższy sprzęt budowlany – mówi prezydent Górczyński.
Prace przy budowie tej inwestycji mają zakończyć się jesienią.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia