#GaszynChallenge w wykonaniu ostrowieckich placówek oświatowych

Przedszkole i Szkoła Specjalna 'Promyk’ w Ostrowcu przyjęło wyzwanie w ramach #GaszynChallenge i dołączyło do zbiórki pieniędzy dla chorej, 6-miesięcznej Zosi i dla swojego wychowanka Kamila Kosno, który cierpi na niedosłuch.

– Zostaliśmy nominowani przez Szkołę z Pasją i Przedszkole nr 19 im. Jana Brzechwy z Ostrowca. Zaczynamy o 12-tej. Mamy nadzieję, że pogoda nam nie przeszkodzi. W akcji udział weźmie 20 osób. Cieszymy się, że możemy pomóc malutkiej Zosi, która cierpi na rzadką chorobę SMA. Lek, który musi otrzymać przed ukończeniem 2 roku życia jest bardzo kosztowny – mówi Bożena Młynek, dyrektor placówki.

Zasady zbiórki są proste. Nominowane osoby lub instytucje czy placówki muszą wykonać dziesięć pompek lub przysiadów. Jeżeli nie zrobią tego w ciągu 48 godzin – wpłacają na rzecz chorych dzieci minimum 10 złotych od osoby. Jeśli jednak podejmą wyzwanie na czas, muszą wpłacić minimum 5 złotych od osoby.

Dodam, że w szczytnym celu ćwiczy niemal cała Polska. Akcja jest prowadzona głównie w mediach społecznościowych. Codziennie dołączają do niej kolejne grupy. Bożena Młynek podkreśla, że pomaganie jest fajnie, dlatego nominacje powędrowały do kolejnych osób i instytucji – Salonu Enklawa Piękna, Koła Polskiego Związku Wędkarstwa nr 34 z Ostrowca i grupy tanecznej Zumba z Siłowni Olimpia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia