“VIII MosirGutwinRun 2020 –maraton i półmaraton na raty”.

Jeszcze tylko do piątku można zgłosić swój udział w pierwszej rundzie cyklu “VIII MosirGutwinRun 2020 –maraton i półmaraton na raty”.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej 'Biegam Bo lubię’. Ale jak informuje Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u dostępna jest już tylko lista rezerwowa – wynika to z dużego zainteresowania tegoroczną edycją imprezy.
Biegi odbędą się 5 lipca czyli w najbliższą niedzielę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Ciekawostką dla biegaczy są inne niż w ubiegłym roku trasy, na których odbędą się biegi. Bez zmian pozostały jednak dystanse dostępnych konkurencji. By zostać sklasyfikowanym i wygrać koszulkę oraz okolicznościowy medal, należy skompletować czterokrotny udział w biegu na ok. 10 km lub biegu i marszu Nordic Walking na ok. 5 km. Pozwoli to na symboliczne zaliczenie tytułowego maratonu lub półmaratonu na raty.
„VIII MosirGutwinRun 2020” ze względu na pandemię koronawirusa będzie musiał odbywać się w szczególnych warunkach. Do strefy startu i mety wpuszczane będą wyłącznie osoby zapisane na bieżący bieg. Impreza odbywać się będzie bez udziału kibiców. Bieg na 10 km rozpocznie się o 9. O 11 biegacze zmierzą się z dystansem 5 km, a o 12.30 do rywalizacji wyruszą uczestnicy marszu Nordic Walking na dystansie 5 km. Radio Ostrowiec objęło patronat nad wydarzeniem.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia