Stan alarmowy Kamiennej w Wąchocku przekroczony. W Ostrowcu nie ma zagrożenia

Ostrowiecka Staż Miejska uspokaja: nie ma obecnie w Ostrowcu zagrożenia powodzią, a stany rzek nie wzbudzają teraz obaw.

Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zapewnia, że służby na bieżąco monitorują rzeki, które przepływają przez miasto, czyli Kamienną, Szewniankę i Modłę.
– Średnie opady deszczu jakie teraz występują nie niosą za sobą dużego zagrożenia powodziowego dla naszego miasta – podkreśla.
Komendant Kaniewski dodaje, że największe zagrożenie powodziowe powodują nie ciągłe opady, a nawalne deszcze, ponieważ wtedy nie ma możliwości, by woda spłynęła i zbyt dużo gromadzi się jej na małym obszarze.
– eżeli by pojawiła się sytuacja zagrożenia powodzią, to nasze służby natychmiast są uruchamiane do działania – zapewnia.
Tymczasem Kamienna zaczyna zagrażać w powiecie starachowickim, a konkretnie w Wąchocku. Dziś o godzinie 9:00 rzeka przekroczyła tam stan alarmowy, a o godzinie 10:00 burmistrz miejscowości Jarosław Jacek Samela ogłosił alarm przeciwpowodziowy.
/bart/

Wąchock, rzeka Kamienna, 24.06.2020 godz. 11:00 (źródło zdjęcia: Starachowice998)

Podziel się

Ważne wydarzenia