Zakończenie roku szkolnego w reżimie sanitarnym, ale z uczniami

fb/PSP nr 5

W piątek zakończenie roku szkolnego. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa i konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i pracownikom, bez uroczystości. Świadectwa w Ostrowcu odbierać będą jednak uczniowie.

– Byłoby dobrze, gdyby było to oczywiście możliwe, żeby dzieci pojawiały się same. Tam, gdzie dzieci nie będą mogły odebrać świadectwa teraz, będzie można je odebrać w późniejszym terminie, a nawet na początku nowego roku szkolnego we wrześniu – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu, zapewniając, że dyrektorzy poszczególnych szkół rozpisali harmonogramy odbierania świadectw przez poszczególne klasy, tak, żeby uczniowie nie gromadzili się w jednym miejscu. – Każda szkoła przygotowała harmonogram wydawania świadectw. Jest on uzależniony od wielkości szkoły, od pogody, bo generalnie przyjęliśmy zasadę, że będą one wydawane na boiskach szkolnych, na terenach zielonych przy placówkach. W przypadku deszczu dzieci oczywiście wejdą do szkoły. Pomieszczenia szkolne będą dezynfekowane – zapewnia naczelnik Malinowski. Uczniów i rodziców odsyła do dzienników elektronicznych i na strony internetowe szkół, gdzie harmonogramy już są opublikowane. Dla przykładu – w największe podstawówce, czyli szkole nr 5 na osiedlu Ogrody, uczniowie ze swoimi wychowawcami spotkają się na placach i dziedzińcach ze wszystkich stron szkoły, a z harmonogramu wynika, że na każde spotkanie przewidziano 15 minut.
Dodajmy jeszcze, że ósmoklasiści świadectwa w niektórych szkołach odbierają już w czwartek, zaświadczenia o zdanym egzaminie – dopiero za miesiąc. Uczniom przypomnijmy też o maseczkach ochronnych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia