Ostrowiec na podium w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

żródło: pixabay.com

146 aktywnych użytkowników kręci już kilometry dla Ostrowca w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W ciągu ostatnich 2 tygodni miłośnicy dwóch kółek przejechali prawie 22 tysiące kilometrów. Spalili milion 107 tysięcy kalorii. Łącznie na rowerze spędzili ponad tysiąc 609 godzin. Dzięki temu Ostrowiec spośród 29 miast biorących udział w treningowych zmaganiach zajmuje drugie miejsce na podium.

– Przegoniliśmy Gniezno o kilkadziesiąt punktów i wskoczyliśmy na podium, na drugie miejsce. Teraz gonimy Bydgoszcz. Nie wiem czy to się uda, bo miasto, które jest organizatorem rywalizacji bardzo mocno odsadziło pozostałe, uczestniczące w zabawie miasta. Myślę, że to jest bardzo dobry wynik i taki prognostyk, który zmobilizuje nasze rowerowe społeczeństwo. Liczę, że wszystkie grupy formalne i nieformalne pokażą, że Ostrowiec jest rowerowym miastem. Będziemy na pewno mocno walczyć, żeby dobrze wypaść w całej rywalizacji i w trwającym treningu – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że do połowy sierpnia miłośnicy dwóch kółek mogą kręcić kilometry dla Ostrowca w ramach treningu przed docelową rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne zmagania rowerzystów z całego kraju rozpoczną się dopiero 1 września, a nie jak to było pierwotnie planowane w maju.

– Aby naliczać kilometry wystarczy uruchomić aplikację podczas korzystania z roweru i zapisać przejechany dystans – dodaje Kamil Stelmasik. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik bez względu na miejsce, w którym się znajduje może nabijać kilometry dla swojej drużyny.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia