Dom Opieki nad Osobami Starszymi przy hospicjum coraz bliżej ukończenia

Do końca czerwca sięgający już drugiego piętra budynek w sąsiedztwie Domu Ulgi w Cierpieniu w Ostrowcu zyska dach i jest szansa, że w przyszłym roku budowany od marca tego roku Dom Opieki nad Osobami Starszymi będzie przyjmował mieszkańców.

Jak wyjaśnia ks. Paweł Anioł, dyrektor hospicjum i twórca domu opieki, miejsce w nim znajdzie 40 osób starszych lub niepełnosprawnych, często samotnych. – Dom opieki jest dla osób samodzielnych, czyli funkcjonujących, które potrzebują tylko całodobowego wsparcia lub chcą po prostu spędzić część swojego życia wspólnie z innymi. Ośrodek będzie płatny, pokoje są dwuosobowe z łazienkami.  Dom będzie z całą niezbędną infrastrukturą, jadalnią, pomieszczeniem do terapii zajęciowej, także rehabilitacją – dodaje.
Pomysł zrodził się z potrzeby. – Wiele młodych osób, które na przykład wyjeżdżały z Ostrowca, pytało nas czy znajdzie się miejsce w hospicjum dla ich rodziców i musieliśmy odmawiać, bo hospicjum to miejsce opieki paliatywnej dla ciężko chorych, a nie hostel – mówi ks. Anioł.
Budowa finansowana jest z działalności Domu Ulgi w Cierpieniu, który prowadzi Akcja Katolicka. Żeby zakończyć inwestycje zamierzają zaciągnąć kredyt. Mają nadzieję, że w planach nie przeszkodzi im pandemia koronawirusa, która odbija się na finansach organizacji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia