Srogie kary za zlot pod Castoramą

W sobotnią noc, parking przed 'Castoramą’ zapełnił się samochodami. Około 100 miłośników motoryzacji w mniej lub bardziej zmodyfikowanych autach postanowiło spotkać się, wymienić doświadczeniami i wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów.

Sądząc po tablicach rejestracyjnych spora część aut przyjechała do Ostrowca nie tylko spoza miasta, ale też spoza województwa. Mimo, że zlot zaplanowany był do godziny 3:00, policja uczestników rozgoniła do 23:00. Twierdzi, że impreza była nielegalna.
– Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w sobotni wieczór na terenie jednego z parkingów miało dojść do nielegalnych wyścigów. Policjanci działając na podstawie ustawy „Prawo o ruchu drogowym” zapobiegali zagrożeniom, jakie z tego powodu mogły wyniknąć – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
Łącznie funkcjonariusze wystawili 33 mandaty, w tym 3 za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i 4 za używanie słów nieprzyzwoitych, zastosowali także 21 pouczeń. Ponadto policja zatrzymała 40 dowodów rejestracyjnych za nieodpowiedni stan techniczny pojazdu.
Uczestników przeganiali komunikatami nadawanymi z megafonu informującymi o nielegalności zgromadzenia. Policja ostrzegała nawet o zastosowaniu środków przymusu, jeżeli uczestnicy się nie rozjadą. Akcja policji trwała około godziny. Jak mówi Ewelina Wrzesień, policja tego dnia użyła znacznych sił.
– W ciągu doby miasto patroluje około 20 jednostek policji i tyle samo brało udział w tych działaniach. Brali w nich udział również policjanci z grupy „Speed”, ponieważ na ten dzień mieli zaplanowane patrolowanie Ostrowca i trasy Ostrowiec-Kielce – tłumaczy.
Zdaniem uczestników wydarzenia, reakcja policji była przesadzona.
– W naszym mieście jest dużo osób zakręconych na punkcie motoryzacji i takie spotkania są dla nich. Na zloty przyjeżdżają też osoby, które po prostu nie mają pomysłu na spędzenie wieczoru, a nie chcą kolejnego dnia spędzić na chodzeniu pomiędzy blokami – mówi nasz rozmówca, członek grupy Illegal Night Ostrowiec, organizatorów wydarzenia, który poprosił o zachowanie anonimowości. Dodał, że ich zloty cieszą się dużą popularnością i podkreśla, że nie stanowią zagrożenia. I zaprzeczył, że tego dnia miały być organizowane jakiekolwiek nielegalne wyścigi.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia