Miasto buduje 26 mieszkań przy ulicy Parkowej i Osadowej

inwestycja przy ul. Parkowej

Jesienią tego roku zakończy się budowa bloku socjalnego przy ulicy Parkowej, realizowana przez Ostrowiecki Kombinat Budowlany. W budynku będzie mogło osiedlić się 18 rodzin, w 12 mieszkaniach jednopokojowych i 6 mieszkaniach dwupokojowych.


– W tych mieszkaniach o bardzo dobrym standardzie, będą mogły zamieszkać osoby, które wywiązują się ze wszystkich zobowiązań względem gminy i nie stwarzają żadnych problemów społecznych – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński.
Mieszkania osób, które postanowią przeprowadzić się na ul. Parkową zostaną zaproponowane kolejnym oczekującym.  Jacek Karek, kierownik budowy podkreślił, że lokale zostaną oddane w stanie gotowym do zamieszkania.  – W łazienkach będą węzły sanitarne, na ścianach glazura i terakota. W kuchniach wykładzieny, PCV, także będzie można wchodzić i mieszkać – mówił.
Miejska Energetyka Cieplna zapewni ogrzewanie, doprowadzona będzie tam sieć gazownicza oraz internet.
Inwestycja kosztowała blisko 3 miliony 800 tysięcy złotych. 70 procent kosztów pokrywa gmina, pozostałe 30 procent pozyskała z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawca ma czas na wykonanie robót do 1 października. Wysokość czynszu, odpowiadająca standardowi mieszkań socjalnych określi w uchwale rada miasta.
Wkrótce mają się rozpocząć prace rewitalizacyjne przy istniejącym już budynku na ul. Osadowej, obok dawnej cukrowni. Po remoncie może tam powstać 8 mieszkań. Dziś prezydent Górczyński poinformował, że gmina wyłoniła wykonawcę inwestycji, a miastu udało się pozyskać znaczne dofinansowanie na jej wykonanie.
– Zdecydowaliśmy się skorzystać ze środków unijnych i udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości około 50%. Całość inwestycji, czyli wykonanie mieszkań i zagospodarowanie terenu wokół kosztować będzie ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych – wyjaśnia. Prace mają potrwać około półtora roku. Mieszkania, podobnie jak w przypadku tych przy ulicy Parkowej, mają być oddane 'pod klucz’. W Ostrowcu na mieszkanie socjalne oczekuje ponad 350 osób. W ubiegłej kadencji miasto wybudowało mieszkania socjalne przy ulicy Osadowej 8.

/bart/

Budynek przy ul. Osadowej

Podziel się

Ważne wydarzenia