13 firm chce wybudować kanalizację w Janiku

fot. Pixabay

Czy kanalizację w Janiku uda się zrobić o połowę taniej niż zakładał budżet? Wszystko na to wskazuje, ponieważ po otwarciu kopert okazało się, że najtańsza z 13 ofert, jakie wpłynęły na przetarg wynosi około 7 milionów złotych, przy budżecie planowanym na poziomie blisko 15 milionów.

Co ciekawe, wszystkie oferty były niższe – najdroższa wynosiła 13 milionów.
– To ewenement w dzisiejszych czasach – ocenia burmistrz Lech Łodej i dodaje, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczone zostaną na inne, wielomilionowe inwestycje.
– Chętnych jest dużo, kwoty są zadowalające. W przypadku kanalizacji wyjątkowo dobra cena została nam zaproponowana. To ma wpływ na pozostałe inwestycje, które planujemy wykonać, a konkretnie chodzi o pięć projektów. Pieniądze się na pewno przydadzą, a jeżeli potraktujemy je jako potencjalny wkład własny do inwestycji dofinansowywanych na poziomie 80%, to dzięki nim będziemy mogli realizować projekty opiewające nawet na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych – wyjaśnia.
Umowa z wykonawcą ma być podpisana w lipcu, inwestycja potrwa rok. Obejmie ona budowę kanalizacji między innymi na ulicach Ostrowieckiej, Szkolnej i Okrężnej w Janiku, a także Grabowieckiej w Kunowie. Łącznie do kanalizacji podłączonych zostanie około 1300. mieszkańców gminy. Projekt będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Samorząd na ten cel dostał 8 milionów złotych, ale ze względu na kwoty, jakie pojawiły się w przetargu, ta kwota zostanie pomniejszona.
/bart/

Ważne wydarzenia