1240 paczek słodyczy dla ćmielowskich dzieci i młodzieży

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Gminy w Ćmielowie przygotował dla najmłodszych mieszkańców niespodziankę.


– To święto zazwyczaj obchodzimy uroczyście na rynku, a w tym roku koronawirus – niestety – pokrzyżował nam plany. Nie oznacza to jednak, że święto odkładamy, po prostu obchodzimy je trochę inaczej. Wystąpiłam z inicjatywą, by wszystkich mieszkańców gminy do 18. roku życia obdarować paczkami ze słodkościami.   – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.
Pracownicy gminy paczki roznosić będą od dziś (piątek) do poniedziałku, 1 czerwca. Słodkości już trafiły do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie, gdzie przebywa 28 dzieci. Oprócz słodyczy dzieci odnajdą w paczce także życzenia od włodarza gminy…
– Góry słodkości i w życiu radości! Dodatkowo zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań do wspólnej realizacji tego, co sprzyja rozwojowi i przyświeca naszej młodzieży, bo w niej tkwi ogromny potencjał we wspólnym podążaniu i dbaniu o naszą gminę – mówi Joanna Suska.
Gmina łącznie przygotowała 1240 paczek, a my przypomnijmy, że Dzień Dziecka świętować będziemy w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia