Samorząd Bodzechowa zakupi kolejne laptopy

żródło: pixabay.com

Trwa nabór wniosków w ramach drugiej edycji programu 'Zdalna szkoła plus’. Samorząd Bodzechowa złożył już dokumenty na zakup kolejnych laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów.

Wniosek opiewa na 75 tysięcy złotych. Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty szacuje, że dotacja powinna wystarczyć na zakup 30 laptopów z oprogramowaniem. – Mamy dosyć duże zainteresowanie, ale obecnie program ten jest dedykowany do rodzin 3+, czyli wielodzietnych. Takich rodzin na terenie gminy jest około 40, gdzie są ogromne potrzeby. Po zakończonej, pierwszej edycji wiemy już, że dzieci się między sobą kłócą o komputer. Każde z nich chce odrabiać lekcje, każde chce korzystać, mieć dostęp. Zakup kolejnych komputerów ułatwi nam to, będzie to świetnym rozwiązaniem. Sprzęt dostaną Ci najbardziej potrzebujący, gdzie są dzieci które chcą się uczyć i chcą z tego rzeczywiście korzystać – mówi.

Przypomnijmy, że sprzęt zakupuje gmina i wypożycza go najbardziej potrzebującym uczniom lub nauczycielom. Po zakończeniu zdalnego nauczania laptopy trafią z powrotem do szkól, gdzie uczniowie podczas zajęć będą mogli ponownie z nich korzystać.

Warto dodać, ze w pierwszej edycji programu Bodzechów zakupił 30 laptopów z oprogramowanie. Pieniądze na zakup nowych komputerów pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W obecnej edycji programu do rozdysponowania jest 180 milionów złotych, budżet pierwszej edycji sięgał 187 milionów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia