W Bodzechowie i Kunowie powstają klasy sportowe

źródło: pixabay

Bodzechów i Kunów tworzą w swoich szkołach podstawowych klasy sportowe.


W szkole podstawowej w Bodzechowie dyrekcja chce utworzyć dwie klasy multisportowe z ofertą skierowaną do uczniów, którzy teraz będą rozpoczynać naukę w 4. i 6. klasie.
Jak mówi dyrektor placówki Konrad Żelazowski, realizowany program obejmie piłkę nożną, siatkówkę i badmintona.
– Mamy już w gminie oddziału dwujęzyczne, a nie mamy sportowych. Nasza szkoła dysponuje wykwalifikowaną kadrą i doskonałym zapleczem sportowym, bo tuż obok mamy stadion, który niedługo będzie modernizowany. Chcemy dać naszym dzieciom i młodzieży szansę rozwoju – wyjaśnia.
Uczniowie będą mogli trenować różne dyscypliny równocześnie.
– W klasie mogą być dwie grupy ćwiczeniowe. Do czterech godzin podstawowych wychowania fizycznego, dokładamy 6 godzin specjalistycznych, czyli już typowo w wybranej dyscyplinie. Treningi będą się odbywać przed lekcjami i po lekcjach – tłumaczy dyrektor Żelazowski.
Rekrutacja do klasy sportowej w Bodzechowie potrwa do końca sierpnia.
Zamknąć rekrutację do klasy sportowej udało się już w gminie Kunów.
Jak mówi burmistrz Lech Łodej, do nauki w 6. klasie o profilu 'piłka ręczna’ udało się zachęcić 22 uczniów.
– Zainteresowanie wśród dzieci i rodziców było naprawdę duże. Gmina Kunów sportem stoi, mamy dwa prężnie działające kluby sportowe i zawodników z osiągnięciami, którzy już pojechali dalej w Polskę – podkreśla.
Dlatego burmistrz Łodej liczy, że w placówce uda się wyszkolić uzdolnionych szczypiornistów. Gmina liczy też na współpracę z klubem KSZO Handball.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia